Dekoratif Mumlak Mumluklar… Meraklısına

Romantik bir akşam yemeği öncesinde kullanılıyor artık mumlar, yada banyo yaparken diziliyor etrafa… Sadece mum ışığınde yenilen yemek, yada soğuk bir kış gecesinde kokulusu üretilmiş mumlardan yakılan üç beş tanesi ortamı iyice romantikleştiriyor. Taa eskilerde bizler mumlarımızı sadece elektrik kesintilerinde kurtarıcı olarak görürdük. Şimdilerde bu değişti. Artık her yerde mumlar.
Mekanlarımızın hemen hemen her alanında, yatak odaları, banyolar, oturma odaları ve salonlarımız da yer alan bu mumlar, 8-10 yıl öncesine kadar sadece restoran ve cafelerde karşımıza dekoratif objeler olarak çıkarlardı, sanatçıların röportajlarında ve şarkıların kliplerinde çok sık görünmeye başlayınca tüketiciyle buluştu. Artık insanlar mekanların da mum yakıp müzik dinleyerek sinirileri gevşetmenin yanında, mum ışığında kendilerini rahatlatıp dış dünyadan soyutluyorlar. Daha çok keyif için satın alınan mumun, Uzakdoğuda mekana şans getirdiğine inanılıyor.

Mumla neler yapabilirsiniz
Vitray tarzında renkli mozaiklerden tasarlanmış mumluklarla loş bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.
Mumlukların içinde perde kornişine asabilirsiniz.
Beyaz ya da renkli cam bardaklar içinde merdiven basamaklarına dizerek gökkuşağı tonlarında ışık noktaları yaratabilirsiniz.
Duvarınıza aşağıdan yukarı asarak bir ışık ağacı oluşturabilirsiniz.
Kristal ya da boncuklu mumluklar içinde yakarak tıpkı bir yıldız gibi parlamalarını sağlayabilirsiniz.
Cam fanuslar içinde suda yüzdürebilirsiniz.
Fenerlerin ve kandillerin içine koyarak oryantal bir etki meydana getirebilirsiniz.
Aynanın önüne dizerek gölge ve ışık oyunları oluşturabilir; etkisinin ikiye katlanmasını seyredebilirsiniz.  Mumlukları kuru ağaç dallarına asarak alternatif bir dekor tasarlayabilirsiniz .
Cam sürahilerin ağzına kağıttan kaseler yaparak içlerine koyabilirsiniz.

DEKORATİF MUMLAR

Yukarıdaki mumları satın almak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Yine yukarıdaki adresten dilediğiniz şekilde çok amaçlı ve çok değişik şekilde mumları online satın alabilirsiniz.

 

Dekoratif Mumlak Mumluklar… Meraklısına Galerisi

Bir önceki yazımız olan İder Mobilya Köşe Takımları başlıklı makalemizde ider mobilya köşe takımı, ider mobilya köşe takımları ve ider mobilya köşe takımları lara hakkında bilgiler verilmektedir.


Dekoratif Mumlak Mumluklar… Meraklısına makalesi Ana Sayfa, Ev Dekorasyonu kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Bebek Odası Dizaynı

Bebeğiniz oldu yada olacak peki sizler nelere dikkat etmelisiniz. Nasıl dizayn yapmalısınız bunları biliyor musunuz ? dekorasyonmodelleri.org sizler için araştırarak...

Kapat