Suudi Arabistan Kralının Yürüyen Sarayı(4.5 Milyon TL)

Sevgili arkadaşlarım, duyuncu bende kulaklarıma inanamadım. Adam resmen otobüsün içine saray yaptırmış. Dıştan görünümü normal bir otobüse benzese de içi saray şeklinde dizayn edilmiş. Tabi bizde dekorasyonmodelleri.org olarak dizayn yapılmış her nesneyi inceleyebiliriz. Yani sizlerle paylaşmamın nedeni haberi göstermek değil. Tabiki içindeki dizaynı.

Arkadaşlar bu otobüsüte Tüm Kaplamalar 24 Ayar Altın. Hq – İstanbul Avcılar’da Suudi Kralı Abdullah için dünyanın en lüks otobüsü yaptırıldı. 2 milyon euroya mal olan otobüste bulunan tüm kaplamalar 24 ayar altın.Bu fotoğraflar, Çırağan Sarayı’nda değil, İstanbul Avcılar’da Dizayn VIP firmasına Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz için yaptırılan otobüsün içinde çekildi. 2 milyon euroya (4 milyon 420 bin TL) mal olan lüks tekerlekli sarayın içerisindeki bütün kaplamalar ise 24 ayar altın. Birçok ünlü isme lüks araçlar dizayn eden Avcılar’da faaliyet gösteren, Dizayn VIP’in sahibi işadamı Erbakan Malkoç’a bir yıl önce Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz’den lüks otobüs siparişi geldi. Projenin üzerinde 8 ay çalışan Malkoç, 50 metrekarelik Mercedes Travego otobüsü 2 milyon euro değerinde yürüyen bir saraya dönüştürdü. Malkoç ve ekibi tarafından el işçiliği ile hazırlanan otobüste bir süit yatak odası, bir salon, 2 tuvalet ile banyo ve mutfak bulunuyor.Duş spirali, musluk, çöp kovası, klozet fırçası, çatal, bıçak ve tabaktaki işlemelerin 24 ayar altın kaplamadan yapılan otobüsün, el işçiliğiyle yapılan ahşapların arasında da yine altın tozu bulunuyor. Kral Abdullah için özel tasarlanan süit odası, otobüsün arka tarafında bulunuyor. 2 metre 5 santimlik ve vücudun istenen bölgesine masaj yapma özelliğine sahip yatağın olduğu odanın tavanı özel bir maddenden yapılmış ve altın suyuna batırılarak renklendirilmiş varak ayna. Odada çalışma masası, el yapımı ve altın tozu kullanılarak hazırlanmış elbise dolabı, mini buzdolabı, altın varaklı LED televizyon, tuvalet ve banyo bulunuyor.iPAD’LE YÖNETİLİYOROtobüsün orta kısmına ise lüks bir salon yapıldı. Salonda misafirler için tuvalet ve kapalı bir mutfak var. Altın varaklı vestiyer, özel masaj sistemli ve 360 derece dönebilen koltuklar ile 2 adet 160 inç LED TV de cabası. Otobüsün şasesi 25 santimetre indirilerek salonun altın işlemeli tavanı yükseltilmiş. Yine tuvaletteki metallerin de altın kaplamalı olduğu mutfak ise özel dizayn edilmiş. Otobüsün en çarpıcı özelliği ise içindeki tüm elektronik donanımın iPad ile yönetiliyor olması. Her türlü teknolojinin üst seviyede kullanıldığı otobüste 1 ton kapasiteli su deposu, jeneratör, sarsılmayı kesen özel tasarım süspansiyon sistemi ve lastikler var.’13 SİPARİŞ DAHA ALDIK’İşadamı Erbakan Malkoç, lüks otobüsü hayaller ötesi olarak nitelendirdi. Malkoç, “Dünyada böyle bir otobüs bulunmuyor. Kral Abdullah’a dünyanın en lüks otobüsünü yaptık. Otobüsü götürdüğümüzde prensler ve şeyhler otobüse hayran kaldı. Hepsi otobüsü incelemek için sıraya girdi. 13 tane sipariş aldık. Türkiye’de böyle bir otobüs hazırlandığına şaşırdılar” dedi.

 

BÜTÜN AYRINTILARI VİDEO OLARAK İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Suudi Arabistan Kralının Yürüyen Sarayı(4.5 Milyon TL) Galerisi

Bir önceki yazımız olan Duvar Rafları başlıklı makalemizde duvar rafı örnekleri, duvar rafı tasarımları ve duvar rafları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konumuzla İlgili aramalar:

arabistan kralının sarayı, arabistan kralı sarayı, arabistan kralının kaç eşi var, kralın evi, saudi kralının fas sarayı
Suudi Arabistan Kralının Yürüyen Sarayı(4.5 Milyon TL) makalesi Ana Sayfa, Genel Dekorasyonlar kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
bilgisayar masalı dolaplar
2012 Bilgisayar Masaları

Bu masaların var olduğuna inanamayacaksınız. Gerçekten hepsi de inanılmaz tasarımları. Gençlerinde çok hoşuna gidecek birbirinden güzel bilgisayar masalarını dekorasyonmodelleri.org sizler...

Kapat